ანდრო დგებუაძის ონლაინ ლექცია : "გვაქვს უთვალავი ფერითა"
2020 წლის 16 ნოემბერს, "ახალგაზრდა პედაგოგთა კავშირის" ახალგაზრდული ცენტრის წევრების ინიციატივითა და აქტიური მონაწილეობით ჩატარდა ანდრო დგებუაძის ონლაინ ლექცია : "გვაქვს უთვალავი ფერითა".
✅ შეხვედრის მიზანი ტოლერანტობის ცნების სიღრმისეული გააზრება და განხილვა იყო. ტოლერანტული საზოგადოების ჩამოყალიბებისთვის უცილებელი წინაპირობაა ტოლერანტი ადამიანების არსებობა, რომელთაც კარგად აქვთ გააზრებული, რომ სამყარო შედგება ბევრი განსხვავებული ადამიანისგან და რომ ტოლერანტობის იდეა მდგომარეობს სწორედ მრავალფეროვნების თავისუფლებაში.
✅ შეხვედრაზე განიხილეს არაერთი წინააღმდეგობრივი პოსტულატი. ახალგაზრდებმა მოწვეულ სპიკერთან ერთად იმსჯელეს და დაასკვნეს, რომ ადამიანი, როგორც ცოცხალი ორგანიზმი ყველა ერთია და განსხვავდებიან მხოლოდ შინაარსით. ანუ, არსით ერთი- ფორმით უთვალავი.
📌 16 ნოემბერს მსოფლიო ტოლერანტობის საერთაშორისო დღეს აღნიშნავს. ეს დღე 1995 წლიდან UNESCO-ს ინიციატივით აღინიშნება და მისი მიზანი ტოლერანტობის შესახებ საზოგადოების ცნობიერების ამაღლებაა.
📌 შეხვედრა ორგანიზებულია "ტოლერანტობის, სამოქალაქო ცნობიერებისა და ინტეგრაციის მხარდაჭერის პროგრამის" [PITA] ფარგლებში, რომელიც ხორციელდება საქართველოს გაეროს ასოციაციის (UNAG) მიერ, აშშ-ს საერთაშორისო განვითარების სააგენტოს (USAID) ფინანსური მხარდაჭერით.

Andro Dgebuadze's online lecture : "We have countless colors"
On November 16, 2020, at the initiative and active participation of the members of the Youth Center of the "Young Pedagogues Union", Andro Dgebuadze's online lecture was held: "We have countless colors".
The purpose of the meeting was to gain an in-depth understanding and discussion of the concept of tolerance. An indispensable precondition for the formation of a tolerant society is the existence of tolerant people who are well aware that the world is made up of many different people and that the idea of ​​tolerance lies precisely in the freedom of diversity.
Numerous conflicting postulates were discussed at the meeting. The young people discussed with the invited speaker and concluded that human beings as a living organism are all one and differ only in content. That is, essentially one-countless in form.
📌 November 16 marks the International Day for Tolerance. This day has been celebrated by UNESCO since 1995 and its goal is to raise public awareness about tolerance.
📌 The meeting is organized within the framework of the "Tolerance, Civic Awareness and Integration Support Program" [PITA], implemented by the United Nations Association of Georgia (UNAG) with the financial support of the United States Agency for International Development (USAID).