ახალგაზრდა პედაგოგთა კავშირის “სკოლის მხარდამჭერთა პროგრამის” ფარგლებში სოფ. შრომის იდეებისა და მეწარმოების ლაბორატორიაში ჩატარდა ვებინარი თემაზე: პროფესიული არჩევანი და მასთან დაკავშირებული გამოწვევები.
მოზარდებთან შეხვედრაზე მოწვეულმა სპიკერმა – დავით ფოცხვერიამ (ანტრეპრენერი, კომპანია ოქსონის თანადამფუძნებელი) ისაუბრა განათლების როლსა და მნიშვნელობაზე წარმატების მიღწევის პროცესში, პროფესიულ არჩევანთან დაკავშირებულ სირთულეებსა და გარემო ფაქტორების ზეგავლენაზე, ინტერესთა სფეროს ცვლილებასა და სტერეოტიპულ მიდგომებზე.
საკუთარ გამოცდილებაზე დაყრდნობით სპიკერმა მოზარდებს გაუზიარა ცოდნა ბიზნეს პროექტების თანამედროვე, ინოვაციურ მიდგომებსა და ციფრული ტექნოლოგიების ინტეგრირების მნიშვნელობაზე.
მსგავსი ტიპის შეხვედრები პრაქტიკული სამეწარმეო გამოცდილების მქონე ადამიანებთან ხელს უწყობს მოზარდებში მოტივაციის ზრდას და ინტერესთა სფეროს გაფართოებას.
შეხვედრა განხორციელდა ევროკავშირისა (EU) და „პური მსოფლიოსთვის“ (Brot) ფინანსური მხარდაჭერით პროექტების „უნარების გაძლიერება და დასაქმების ინოვაციური შესაძლებლობები საქართველოს რეგიონული განვითარებისთვის“ („Skill Building and Innovative Job Opportunities for Regional Development of Georgia“) და „უკეთესი მომავლისთვის“ ფარგლებში, რომელსაც ახორციელებს საქართველოს სტრატეგიული კვლევების და განვითარების ცენტრი (CSRDG), ახალგაზრდა პედაგოგთა კავშირსა (YPU) და საქართველოს სამოქალაქო განვითარების ასოციაციასთან (GCDA) ერთად.

Within the framework of the "School Supporters Program" of Young Pedagogues , in the village Shroma a webinar on the topic: professional choice and related challenges was held in the laboratory of ideas and entrepreneurs.
At the meeting with teenagers, the invited speaker - Davit Fochheria (entrepreneur, co-founder of the company Oxon) spoke about the role and importance of education in the process of achieving success, the difficulties related to professional choice and the influence of environmental factors, changes in the field of interest and stereotypical approaches.
Based on his own experience, the speaker shared knowledge about modern, innovative approaches to business projects and the importance of integrating digital technologies.
Meetings of this type with people with practical entrepreneurial experience help to increase motivation and expand the field of interests among teenagers.
The meeting was held with the financial support of the European Union (EU) and "Bread for the World" (Brot) within the framework of the "Skill Building and Innovative Job Opportunities for Regional Development of Georgia" and "For a Better Future" projects. , which is implemented by the Center for Strategic Research and Development of Georgia (CSRDG), together with Young Pedagogues Union (YPU) and the Georgian Civil Development Association (GCDA).