იდეებისა და მეწარმეობის ლაბორატორიები
პროექტის „უნარების გაძლიერება და დასაქმების ინოვაციური შესაძლებლობები საქართველოს რეგიონული განვითარებისთვის“ მეორე ეტაპზე შემოერთელულ 11 პარტნიორი საჯარო სკოლის ბაზაზე ფუნქციონირება დაიწყო „იდეებისა და მეწარმეობის ლაბორატორიებმა.”
სასესიო შეხვედრებს ფასილიტაციას გურიის, ქვემო ქართლისა და კახეთის რეგიონებში პარტნიორი საჯარო სკოლების 2 მასწავლებელი უწევს
”იდეებისა და მეწარმეობის ლაბორატორიებში“ მიმდინარე აქტივობების მიზანია მოზარდებს განუვითარდეთ კარიერული განვითარებისა და მეწარმეობის უნარ-ჩვევები
ამ დროისთვის 11 პარტნიორი სკოლის ბაზაზე არსებულ სასკოლო კლუბებში გაერთიანებულია 315 მოსწავლე
ჯამში, პროექტის ფარგლებში, 28 პარტნიორი სკოლის წარმომადგენელი 705 მოზარდია ჩართული სასესიო შეხვედრებსა და სხვა დამატებით აქტივობებში
კლუბების მუშაობა ეფუძნება „ახალგაზრდა პედაგოგთა კავშირის“ მიერ მომზადებულ სასწავლო სილაბუსს.
”იდეებისა და მეწარმეობის ლაბორატორიები“ შეიქმნა ევროკავშირისა (EU) და „პური მსოფლიოსთვის“ (Brot) ფინანსური მხარდაჭერით პროექტის „უნარების გაძლიერება და დასაქმების ინოვაციური შესაძლებლობები საქართველოს რეგიონული განვითარებისთვის“ („Skill Building and Innovative Job Opportunities for Regional Development of Georgia“) ფარგლებში, რომელსაც ახორციელებს საქართველოს სტრატეგიული კვლევების და განვითარების ცენტრი (CSRDG), ახალგაზრდა პედაგოგთა კავშირსა (YPU) და საქართველოს სამოქალაქო განვითარების ასოციაციასთან (GCDA) ერთად.

Ideas and Entrepreneurship Laboratories
In the second phase of the project "Capacity Building and Innovative Employment Opportunities for Regional Development of Georgia", 11 "Partners of Ideas and Entrepreneurship Laboratories" started operating on the basis of a public school.
Session meetings are facilitated by 2 teachers from partner public schools in Guria, Kvemo Kartli and Kakheti regions
The aim of the current activities in "Ideas and Entrepreneurship Laboratories" is to develop career development and entrepreneurship skills in adolescents.
At the moment, 315 students are united in school clubs based on 11 partner schools
In total, 705 adolescents from 28 partner schools are involved in session sessions and other additional activities under the project.
The work of the clubs is based on the training syllabus prepared by the Young Teachers Union.
"Ideas and Entrepreneurship Laboratories" was established with the financial support of the European Union (EU) and "Bread for the World" (Brot) in the framework of the project "Skills Building and Innovative Job Opportunities for Regional Development of Georgia" ("Skill Building and Innovative Job Opportunities for Regional Development of Georgia"). Implemented by the Georgian Center for Strategic Research and Development (CSRDG), the Young Teachers' Union (YPU) and the Georgian Civic Development Association (GCDA).