2021 წლის 26 მარტს “ახალგაზრდა პედაგოგთა კავშირის” ახალგაზრდული ცენტრის "ჯანმრთელობის ელჩების" პროგრამის მონაწილე თაზო ჯოჯუამ, ოზურგეთის მუნიციპალიტეტის სოფელ ასკანის საჯარო სკოლაში ჩაატარა საინფორმაციო შეხვედრა თემაზე “ჯანმრთელობა და საზოგადოებრივი ჯანდაცვა”.
შეხვედრაზე დამსწრე აუდიტორიას მიეწოდა ინფორმაცია ზოგადად საზ. ჯანდაცვის და ჯანმრთელობის, ვირუსების, ბაქტერების, ვაქცინებიის, თავდაცვის საშაულებების, ინფოდემიის, სანდო ვებ-გვერდების შესახებ.
დასასრულს გაიმართა დისკუსია, სადაც მონაწილეებმა დასვეს მათთვის სინტერესო კითხვები აღნიშნულ თემატიკასთან დაკავშირებით.
საინფორმაციო კამპანია იმართება პროექტის ,,ჯანმრთელობის ახალგაზრდა ელჩების" ფარგლებში, რომელსაც ახორციელებს გაეროს ასოციაცია, გაეროს ბავშვთა ფონდთან (Unicef-ის) თანამშრომლობით და აშშ-ის საერთაშორისო განვითარების სააგენტოს (USAID-ის) ფინანსური მხარდაჭერით.

Health and Public Health
On March 26, 2021, Tazo Jojua, a participant in the Young Ambassadors Union Youth Center's "Ambassadors for Health" program, held an information meeting on "Health and Public Health" at the public school in the village of Askana, Ozurgeti Municipality.
The audience present at the meeting was provided with information on general cooking. About Health and Wellness, Viruses, Bacteria, Vaccines, Remedies, Infodemics, Reliable Websites.
At the end, a discussion was held where the participants asked them interesting questions related to the mentioned topic.
Information campaign is organized within the framework of the project "Young Ambassadors for Health", implemented by the UN Association in cooperation with the United Nations Children's Fund (UNICEF) and with the financial support of the United States Agency for International Development (USAID).