კვლევის - ,,მშობლების შრომით მიგრაციის ზეგავლენა მათი არასრულწლოვანი შვილების აღზრდისა და განვითარების ფაქტორებზე“ საბოლოო ანგარიშის პრეზენტაცია
20 ივნისს „ახალგაზრდა პედაგოგთა კავშირის“ ორგანიზებით ჩატარდა კვლევის - ,,მშობლების შრომით მიგრაციის ზეგავლენა მათი არასრულწლოვანი შვილების აღზრდისა და განვითარების ფაქტორებზე“ საბოლოო ანგარიშის პრეზენტაცია. პრეზენტაციას ესწრებოდნენ სახელმწიფო უწყებების, საქართველოს სახალხო დამცველისა და საზოგადოებრივი ორგანიზაციების წარმომადგენლები. პრეზენტაციის შემდეგ გაიმართა დისკუსია.
შეხვედრაზე დამსწრე აუდიტორია შეთანხმდა, რომ კვლევის რეკომენდაციების შემუშავების მიზნით შეიქმნება სამუშაო ჯგუფი, რომელიც ასევე ჩაერთვება შემუშავებული რეკომენდაციების ადვოკატირების პროცესებში.
კვლევის ანგარიში უახლოეს მომავალში გამოქვეყნდება ორგანიზაციის ვებ-გვერდზე.
კვლევა განხორციელდა „ახალგაზრდა პედაგოგთა კავშირის“ მიერ პროექტის „უკეთესი მომავლისთვის“ ფარგლებში ორგანიზაცია Brot für die Welt-ის ფინანსური მხარდაჭერით.

Presentation of the final report of the study - "Impact of parental labor migration on the factors of upbringing and development of their minor children"
On June 20, Young Pedagogues Union organized the presentation of the final report of the study - "Impact of parental labor migration on the factors of upbringing and development of their minor children". The presentation was attended by representatives of state agencies, the Public Defender of Georgia and public organizations. A discussion followed the presentation.
The audience present at the meeting agreed that a working group will be set up to develop research recommendations, which will also be involved in the advocacy processes developed.
✅ The research report will be published on the organization's website in the near future.
📍 The study was conducted by the Young Pedagogues' Union as part of the project "For a Better Future" with the financial support of Brot für die Welt