მშობლების შრომითი მიგრაციის ზეგავლენა მათი არასრულწლოვანი შვილების აღზრდისა და განვითარების ფაქტორებზე
📢ახალგაზდა პედაგოგთა კავშირის ორგანიზებით, მოეწყო სამუშაო შეხვედრა, რომლის მიზანია გალდათ ორგანიზაციის მიერ განხორციელებული ,,მშობლების შრომითი მიგრაციის ზეგავლენა მათი არასრულწლოვანი შვილების აღზრდისა და განვითარების ფაქტორებზე" სოციოლოგიური კვლევის რეკომენდაციების შემუშავება.
📌შეხევდრაში მონაწილეობა მიიღეს სახელმწიფო უწყებების, პარტნიორი ორგანიზაციების, საქართველოს სახალხო დამცველის აპარატის წარმომადგენლები. ვინაიდან, კვლევაში დასმული პრობლემები კომპლექსურია, სამუშაო ჯგუფის ფორმატში ვიმსჯელეთ და განვსაზღვრეთ კვლევის ადვოკატირების ძირითადი მიმართულებები და ღონისძიებები.

Influence of labor migration of parents on the upbringing and development factors of their minor children
📢 By Young Pedagogues Union a working meeting was organized , the purpose of which is to develop the recommendations of the sociological research carried out by the Galdat organization "Influence of labor migration of parents on the upbringing and development factors of their minor children".
📌Representatives of state agencies, partner organizations, and the Office of the Public Defender of Georgia participated in the meeting. Since the problems raised in the research are complex, we discussed and defined the main directions and measures of research advocacy in the working group format.