ოზურგეთის მუნიციპალიტეტის სოფლებში მცხოვრები სოციალურად დაუცველი ბავშვიანი ოჯახების საჭიროებების და მათი დისფუნქციურობის განმაპირობებელი ფაქტორები
📣 8 ივლისს, ოზურგეთში „ახალგაზრდა პედაგოგთა კავშირის“ ორგანიზებით ჩატარდა კვლევის - ,,ოზურგეთის მუნიციპალიტეტის სოფლებში მცხოვრები სოციალურად დაუცველი ბავშვიანი ოჯახების საჭიროებების და მათი დისფუნქციურობის განმაპირობებელი ფაქტორების“ საბოლოო ანგარიშის პრეზენტაცია.
✔️ პრეზენტაციას ესწრებოდნენ ადგილობრივი თვითმმართველობის, საქართველოს სახალხო დამცველისა და პარტნიორი სკოლების წარმომადგენლები. პრეზენტაციის შემდეგ გაიმართა დისკუსია - მონაწილეებმა დასვეს მათთვის საინტერესო საკითხებზე კითხვები.
✔️ შეხვედრაზე დამსწრე აუდიტორია შეთანხმდა, რომ კვლევის რეკომენდაციების შემუშავების მიზნით შეიქმნება სამუშაო ჯგუფი, რომელიც ასევე ჩაერთვება შემუშავებული რეკომენდაციების ადვოკატირების პროცესებში.
კვლევის ანგარიში გამოქვეყნებულია ორგანიზაციის ვებ-გვერდზე.
📌 კვლევა განხორციელდა „ახალგაზრდა პედაგოგთა კავშირის“ მიერ პროექტის „უკეთესი მომავლისთვის“ ფარგლებში ორგანიზაცია Brot für die Welt-ის ფინანსური მხარდაჭერით.

The needs of socially vulnerable families with children living in the villages of Ozurgeti municipality and the factors causing their dysfunction
📣 On July 8, the "Young Pedagogues' Union" organized the presentation of the final report of the study - "The needs of socially vulnerable families with children living in the villages of Ozurgeti municipality and the factors causing their dysfunction."
✔️ Representatives of local self-government, Public Defender of Georgia and partner schools attended the presentation. After the presentation, a discussion took place - the participants asked questions about the issues they were interested in.
✔️ The audience present at the meeting agreed that for the purpose of developing research recommendations, a working group will be created, which will also be involved in the advocacy processes of the developed recommendations.
The research report is published on the website of the organization.
📌 The research was carried out by the "Young Pedagogues Union" within the framework of the project "For a better future" with the financial support of the Brot für die Welt organization.