პრესის წარმომადგენლებისათვის გამცხადებული კონკურსის გამარჯვებულები
📌📄🗞📝 დღეს, 16 ივნისს ა(ა)იპ „ახალაგაზრდა პედაგოგთა კავშირის“ მიერ დაჯილდოვდნენ პროექტის „სამოქალაქო ჩართულობა პოზიტიური ცვლილებებისთვის" (დაფინანსებულია BROt fur die welt მიერ) ფარგლებში პრესის წარმომადგენლებისათვის გამცხადებული კონკურსის გამარჯვებულები, გაზეთ „გურია ნიუსის“ ჟურნალისტები
📍🖋 გიორგი გირკელიძე Giorgi Girkelidze - სტატიისთვის
"სახელმწიფო მზრუნველობიდან გასული სრულწლოვანების პრობლემები და მისი გადაჭრის გზები"
http://gurianews.com/…/sakhelmtsipo-mzrunvelobidan-gasuli-s…)
📍🖋 მარინა ჩიხლაძე Marina Chikhladze- სტატიისთვის
"ვალდებულება და პასუხისმგებლობა მომავალი თაობის წინაშე: „ აუცილებელია სტერეოტიპის შეცვლა პროფესიულ სწავლებაში“ (http://gurianews.com/…/valdebuleba-da-pasukhismgebloba-moma… )
📝 კონკურსის მიზანი გახლდათ რეგიონსა და ქვეყანაში საგანმანათლებლო და სოციალური გამოწვევების შესწავლა და წარმოჩენა ორგანიზაციის მიერ მომზადებული კვლევის ანგარიშებზე დაყრდნობით.

Winners of the competition announced
Today, June 16, the winners of the competition announced for the press within the framework of the project "Civic Involvement for Positive Changes" (funded by BROt fur die welt), journalists of Guria News
Giorgi Girkelidze - for the article
"Problems of Adulthood Out of State Care and Ways to Solve It"
(http://gurianews.com/…/sakhelmtsipo-mzrunvelobidan-gasuli-s…)
Marina Chikhladze - for the article
"Commitment and Responsibility to the Next Generation:" It is Necessary to Change Stereotypes in Vocational Training "(http://gurianews.com/…/valdebuleba-da-pasukhismgebloba-moma…)
The aim of the competition was to study and present educational and social challenges in the region and the country based on the research reports prepared by the organization.