პროექტის შემაჯამებელი პრეზენტაცია
2021 წლის 9 ოქტომბერს „ახალგაზრდა პედაგოგთა კავშირის“ პროექტის „დემოკრატიული მომავლისთვის“ შემაჯამებელი პრეზენტაცია გაიმართა.
პროექტი ითვალისწინებდა ოზურგეთის მუნიციპალიტეტში მცხოვრები ახალგაზრდების ჩართულობის გაზრდას ადგილობრივ დონეზე გადაწყვეტილების მიღების პროცესში. ასევე, მათ ინფორმირებულობას ადგილობრივი თვითმმართელობის საქმიანობის შესახებ.
ჩატარებული სასწავლო ტრენინგ-კურსის გარდა , ახალგაზრდებს მიეცათ შესაძლებლობა მიღებული თეორიული ცოდნა პრაქტიკულად გამოეყენებინათ.
მომზადდა 15 საპროექტო განაცხადი თემის საჭიროებების შესახებ.
პროექტის ფარგლებში დაფინანასდა 5 სათემო ინიციატივა.
ახალგაზრდებმა, პროექტების განხორციელების პროცესში მოიპოვეს მნიშვნელოვანი ფინანასური კონტრიბუცია ბიზნესისა და საჯარო სექტორის მხრიდან.
პროექტის წარმატება განაპირობა ახალგაზრდების საერთო იდეის გარშემო გაერთიანებამ და მათმა ენთუზიაზმმა მოეხდინათ ცვლილებები საკუთარ თემებში.

Project Summary Presentation
On October 9, 2021, the final presentation of the Young Pedagogues Union project "For a Democratic Future" was held.
The project aimed to increase the involvement of young people living in Ozurgeti Municipality in the decision-making process at the local level. As well as their awareness of local government activities.
In addition to the training course, young people were given the opportunity to apply the acquired theoretical knowledge in practice.
15 project applications were prepared on the needs of the community.
5 community initiatives were funded within the project.
The young people gained significant financial contributions from businesses and the public sector in the implementation of the projects.
The success of the project was due to the unification of young people around a common idea and their enthusiasm for change in their communities.