რა არის საჯარო მმართველობა
📢 2020 წლის 26 ივნისს, "ახალგაზრდა პედაგოგთა კავშირის" ორგანიზებით ჩატარდა ტრენინგი თემაზე "რა არის საჯარო მმართველობა".
ტრენინგ კურსი "რა არის საჯარო მმართველობა" რამდენიმე შეხვედრას მოიცავს, რომლის მიზანიც ახალგაზრდების ინფორმირება და ცნობიერების ამაღლებაა.
მოწვეულმა სპიკერმა, იურისტმა კოკა კიღურაძემ შეხვედრის პირველ ეტაპზე მიმოიხილა სახელმწიფოს შექმნის ისტორიული ასპექტები, ისაუბრა ისეთ მნიშვნელოვან საკითხებზე, როგორებიცაა საჯარო უფლებამოსილება, მმართველობის პროცესი, კონსტიტუციური უფლებები, დემოკრატიული მმართველობის ტიპები, შარლ მონტესკიეს "ხელისუფლების დანაწილების თეორია", check and balance სისტემა, ცენტრალური, რეგიონალური და ადგილობრივი ხელისუფლების ფუნქციები.
✔️ ოზურგეთის მუნიციპალიტეტში პროექტში ჩართულია 25 ახალგაზრდა.
✔️ტრენინგ კურსი ტარდება პროექტის „გურიის, იმერეთისა და რაჭა -ლეჩხუმის სამოქალაქო საზოგადოების ორგანიზაციების საერთო ფორუმი სახელმწიფო მმართველობის რეფორმის საგზაო რუკის მონიტორინგისთვის“ ფარგლებში, რომელიც ხორციელდება ევროკავშირის მხარდაჭერით.

What is Public Governance
On June 26, 2020, a training on "What is Public Governance" was organized by the Young Pedagogues Union.
The training course "What is Public Administration" includes several meetings aimed at informing young people and raising awareness.
Invited speaker Koka Kiguradze reviewed the historical aspects of state creation in the first stage of the meeting, talked about important issues such as public authority, governance process, constitutional rights, types of democratic governance, Charles Montesquieu's "theory of government division", regional center, check and balance system. And local government functions.
25 young people were involved in the project in Ozurgeti municipality.
The training course is held within the framework of the project "General Forum of Civil Society Organizations of Guria, Imereti and Racha-Lechkhumi for Monitoring the Roadmap of State Reform Reform", which is implemented with the support of the European Union.