საქმიანობების სამწლიანი ციკლის შეჯამება
📢 16 ივლისს გაიმართა პროექტის „სამოქალაქო ჩართულობა პოზიტიური ცვლილებებისთვის“ საგანმანათლებლო დაწესებულებების დემოკრატიული ინსტიტუტების გაძლიერების კომპონენტის საქმიანობების სამწლიანი ციკლის შეჯამება.
პანდემიის გამო დაწესებული შეზღუდვების გათვალისწილებით შეხვედრას ესწრებოდნენ პარტნიორი საგანმანათლებლო დაწესებულებების დირექტორები. ორგანიზაციის თავმჯდომარემ მიმართულების წარმომადგენლებთან ერთად შეაჯამა პროექტის ფარგლებში განხორციელებული აქტივობები და მიღწეული შედეგები.
შეხვედრის დასასრულს პარტნიორი ორგანიზაციის დირექტორებმა მოგვაწოდეს უკუკავშირი, თუ რა სარგებელი და გავლენა იქონია პროექტის ფარგლებში განხორციელებულმა აქტივობებმა.
✔️ პროექტი განხორციელდა გერმანული ორგანიზაცია Brot für die Welt-ის ფინანსური მხარდაჭერით 2017 წლის 1-ლი ივნისისა და 2020 წლის 1-ლი ივლისის პერიოდში 10 პარტნიორი საგანმანათლებლო დაწესებულების ჩართულობით.
📌პარტნიორ საგანმანათლებლო დაწესებულებებს ორგანიზაციამ სამწლიანი თანამშრომლობისთვის გადასცა სიგელები, ხოლო ბოლო ერთი წლის განმავლობაში განსაკუთრებულად აქტიური და ნაყოფიერი ჩართულობისთვის სოფელ შემოქმედის საჯარო სკოლას გადაეცა 700 ლარიანი ტექნიკის სასაჩუქრე ვაუჩერი.

Summary of the three-year cycle of activities
📢 On July 16, a summary of the three-year cycle of activities of the Democratic Institutions Strengthening component of the project "Civic Involvement for Positive Change" was held.
The meeting was attended by the directors of the partner educational institutions due to the restrictions imposed due to the pandemic. The chairman of the organization together with the representatives of the direction summarized the activities implemented within the project and the results achieved.
At the end of the meeting, the directors of the partner organization provided feedback on the benefits and impact of the project activities.
✔️ The project was implemented with the financial support of the German organization ,,Brot für die Welt" with the involvement of 10 partner educational institutions between June 1, 2017 and July 1, 2020.
📌The organization awarded certificates to the partner educational institutions for three years of cooperation, and for the particularly active and fruitful involvement during the last year, the public school in the village of Shemokmedi was awarded a 700 GEL equipment voucher.