ახალგაზრდა პედაგოგთა კავშრის ოფისში, ორგანიზაციის პარტნიორი სკოლების „იდეებისა და მეწარმეობის ლაბორატორიის წევრების“ სამუშაო შეხვედრა გაიმართა.
შევედრაზე მოზარდებმა გაუზაირეს ერთმანეთს მუშაობის პროცესში არსებული გამოწვევები, იმსჯელეს კლუბის საქმიანობის გამრავალფეროვნების შესაძლებლობებზე, რისი გათვალისწინებითაც შეიმუშავეს რეკომენდაციები სკოლების ადმინისტრაციიებისთვის.
შეხვედრაზე ასევე განხილულ იქნა ადგილობრივ თვითმმართველობასთან და კერძო სექტორთან თანამშრომლობის ფორმები.
მსჯელობა გაიმართა სასკოლო/სათემო ინიციატივების პროექტებად შემუშავების საკითხებზე.
ახალგაზრდა პედაგოგთა კავშრის პარტნიორ სკოლებში 2021-2022 სასწავლო წელს ჩამოყალიბდა „იდეებისა და მეწარმეობის ლაბორატორია“, რომლის ფარგლებშიც მიმდინარეობს სასესიო შეხვედრები მეწარმოებისა და კარიერული დაგეგმვის საკითხებზე.
„იდეებისა და მეწარმეობის ლაბორატორიები“ შექმნილია ევროკავშირისა (EU) და „პური მსოფლიოსთვის“ (Brot) ფინანსური მხარდაჭერით პროექტების „უნარების გაძლიერება და დასაქმების ინოვაციური შესაძლებლობები საქართველოს რეგიონული განვითარებისთვის“ („Skill Building and Innovative Job Opportunities for Regional Development of Georgia“) და „უკეთესი მომავლისთვის“ ფარგლებში, რომელსაც ახორციელებს საქართველოს სტრატეგიული კვლევების და განვითარების ცენტრი (CSRDG), ახალგაზრდა პედაგოგთა კავშირსა (YPU) და საქართველოს სამოქალაქო განვითარების ასოციაციასთან (GCDA) ერთად.

In the office of Young Pedagogues Union, a working meeting of the "Laboratory of Ideas and Entrepreneurship" members of partner schools of the organization was held.
At Shevedra, teenagers shared with each other the challenges in the process of work, discussed the possibilities of diversifying the club's activities, taking into account that they developed recommendations for school administrations.
Forms of cooperation with local self-government and the private sector were also discussed at the meeting.
A discussion was held on the issues of developing school/community initiatives into projects.
In the 2021-2022 academic year, the "Laboratory of Ideas and Entrepreneurship" was formed in the partner schools of the Union of Young Teachers, within the framework of which sessional meetings are held on the issues of entrepreneurs and career planning.
"Laboratories of ideas and entrepreneurship" were created with the financial support of the European Union (EU) and "Bread for the World" (Brot) projects "Skill Building and Innovative Job Opportunities for Regional Development of Georgia" and Within the framework of "For a Better Future", which is implemented by the Center for Strategic Research and Development of Georgia (CSRDG), together with Young Pedagogues Union (YPU) and the Georgian Civic Development Association (GCDA).