სამუშო შეხვედრა შემოქმედის საჯარო სკოლის ჯგუფთან
🔵 16 აპრილს ახალგაზრდა პედაგოგთა კავშირის წარმომადგენლების კონსულტირებითა და გურიის რეგიონის პარტნიორი, სოფელ შემოქმედის საჯარო სკოლის სამუშაო ჯგუფის წევრების აქტიური ჩართულობით შემუშავდა და განისაზღვრა მოწყვლად ჯგუფს მისაკუთვნებელი ოჯახების კრიტერიუმები.
🎯 სოფელ შემოქმედის საჯარო სკოლის ერთ-ერთ სტრატეგიულ მიზანს წარმოადგენს სკოლის სოციალური პოლიტიკის შემუშავება და განხორციელება.
📝 🔎 აღნიშნული მიზნის მისაღწევად მომზადდა სკოლის სოციალური პოლიტიკის კონცეფცია, ხედვის დოკუმენტი და სამიზნე ჯგუფების იდენტიფიცირებისთვის იგეგმება კვლევა.
📌🔗 პროექტი „უკეთესი მომავლისთვის“ ხორციელდება გერმანული ფონდის „პური მსოფლიოს“ ფინანსური მხარდაჭერით.

Workshop with Creator Public School Group
🔵 On April 16, 2021 was held the consultation with the representatives of the Young Pedagogues Union and the partner of the Guria region, with the active involvement of the members of working group of Shemokmedi Public School, the criteria for families belonging to the vulnerable group were developed and defined.
📝 🔎One of the strategic goals of the public school in the village of Shemokmedi is to develop and implement a school social policy.
To achieve this goal, a school social policy concept has been prepared, a vision document and a study is planned to identify the target groups.
📌🔗The project "For a Better Future" is implemented with the financial support of the German Foundation "Bread World".