13 და 14 დეკემბერს სსიპ ოზურგეთის მუნიციპალიტეტის ასკანისა და შრომის საჯარო სკოლების სასკოლო კლუბის “იდეებისა და მეწარმეობის ლაბორატორია” წევრები სასწავლო ვიზიტით ოზურგეთის ტექნოპარკში იმყოფებოდნენ.
ვიზიტის მიზანს მომავლის პროფესიების და ტექნოლოგიური მიღწევების შესახებ მოზარდების ინფორმირება წარმოადგენდა
ტექნო პარკის ხელმძღვანელმა მოზარდებს გააცნო სამრეწველო ინოვაციები, უახლესი დანადგარების მუშაობის სპეციფიკა, ინფორმაცია ტექნოლოგიურ საკითხებთან დაკავშირებული კურსებისა თუ ბანაკების, პროექტების შესახებ.
სასწავლო ვიზიტი განხორციელდა ევროკავშირისა (EU) და „პური მსოფლიოსთვის“ (Brot) ფინანსური მხარდაჭერით პროექტების „უნარების გაძლიერება და დასაქმების ინოვაციური შესაძლებლობები საქართველოს რეგიონული განვითარებისთვის“ („Skill Building and Innovative Job Opportunities for Regional Development of Georgia“) და „უკეთესი მომავლისთვის“ ფარგლებში, რომელსაც ახორციელებს საქართველოს სტრატეგიული კვლევების და განვითარების ცენტრი (CSRDG), ახალგაზრდა პედაგოგთა კავშირსა (YPU) და საქართველოს სამოქალაქო განვითარების ასოციაციასთან (GCDA) ერთად.

On December 13 and 14, the members of the "Laboratory of Ideas and Entrepreneurship" school club of the Askana and Shroma public schools of the Ozurgeti municipality of SSI were on a study visit to the Ozurgeti Technopark.
The purpose of the visit was to inform young people about future professions and technological achievements.
The head of the Techno Park introduced the teenagers to industrial innovations, the specifications of the latest equipment, information about courses, camps, and projects related to technological issues.
The study visit was carried out with the financial support of the European Union (EU) and "Bread for the World" (Brot) projects "Skill Building and Innovative Job Opportunities for Regional Development of Georgia" and "For a Better Future". within the framework of which is carried out by the Center for Strategic Research and Development of Georgia (CSRDG), together with Young Pedagogues' Union (YPU) and the Georgian Civil Development Association (GCDA)