სასწავლო ვიზიტით ოზურგეთის ტექნოპარკში
📣 2022 წლის 18 მარტს, ახალგაზრდა პედაგოგთა კავშირის იდეებისა და მეწარმეობის ლაბორატორიების სოფ. გურიანთის და სოფ. მერიის საჯარო სკოლების მოსწავლეები სასწავლო ვიზიტით ოზურგეთის ტექნოპარკში იმყოფებოდნენ.
☑️ მოზარდებთან შეხვედრაზე ტექნოპარკის დირექტორმა ავთო თავდიშვილმა ისაუბრა სამეწარმეო ლაბორატორია-ფაბლაბის, ლეგო რობოტიქსის, ლაზერული მჭრელი და CNC რუტერის, 3D პრინტერის და Co working სივრცის ფუნქციონირების შესახებ, სადაც სწავლობნ ვებ და გეიმ დეველოპმენტს.
✔️ ასევე, პრეზენტაციაზე ყურადღება გამახვილდა სასწავლო პროგრამებსა და საპილოტე საგრანტო პროგრამების შესაძლებლობებზე.
განსაკუთრებული მადლობა ტექნოპარკი ოზურგეთი • Tech Park Ozurgeti-ს ადმინისტრაციას მასპინძლობისთვის.
📌 აქტივობები ხორციელდება ევროკავშირისა (EU) და „პური მსოფლიოსთვის“ (Brot) ფინანსური მხარდაჭერით პროექტის „უნარების გაძლიერება და დასაქმების ინოვაციური შესაძლებლობები საქართველოს რეგიონული განვითარებისთვის“ („Skill Building and Innovative Job Opportunities for Regional Development of Georgia“) ფარგლებში, რომელსაც ახორციელებს საქართველოს სტრატეგიული კვლევების და განვითარების ცენტრი (CSRDG), ახალგაზრდა პედაგოგთა კავშირსა (YPU) და საქართველოს სამოქალაქო განვითარების ასოციაციასთან (GCDA) ერთად.

Study visit to Ozurgeti Technopark
March 18, 2022, for the members of Ideas and Entrepreneurship Laboratories of the Young Pedagogues Union partior schools Gurianta and Meria was held study visit to Ozurgeti Technopark.
At the meeting with the teenagers, the director of the Technopark Avto Tavdishvili talked about the operation of the entrepreneurial laboratory - Fablab, Lego Robotics, laser cutter and CNC router, 3D printer and Co working space, where they study web and game development.
Also, the presentation focused on training programs and pilot grant program opportunities.
Special thanks to the administration of Tech Park Ozurgeti • Tech Park Ozurgeti for hosting.
Activities are carried out with the financial support of the European Union (EU) and Bread for the World (Brot) within the framework of the project "Capacity Building and Innovative Employment Opportunities for Regional Development of Georgia", which is carried out by Georgia Strategic Studies And the Development Center (CSRDG), together with the Young Pedagogues Union (YPU) and the Georgian Civic Development Association (GCDA).