შეხვედრა დათო ტურაშვილთან თემაზე „თავისუფლება“
📢17 ივნისს „ახალგაზრდა პედაგოგთა კავშირთან“ არსებული არაფორმალური განათლების ცენტრის „ლიდერთა სკოლის“ მოსწავლეებისთვის ჩატარდა შეხვედრა დათო ტურაშვილთან თემაზე „თავისუფლება“.
✔️მწერალთან შეხვედრა დაიგეგმა მოზარდების სურვილის გათვალისწინებით, ამასთან მათ წაიკითხეს ნაწარმოები „ჯინსების თაობა“, რის შემდეგაც მოამზადეს კითხვები.
შეხვედრის დასაწყისი დაეთმო მინი-ლექციას. მწერალმა მოზარდებს გააცნო თავისუფლების კონცეფციის მისეული განმარტება, ისაუბრა საბჭოთა კავშირზე, როგორც ბოროტ რეჟიმზე, განათლებაზე, როგორც თავისუფალი და წარმატებული ქვეყნის მთავარ იარაღზე.
✔️მინი-ლექციის შემდეგ შეხვედრა გაგრძელდა მოზარდებსა და მწერალს შორის საინტერესო კითხვა-პასუხის რეჟიმში.

A meeting with Dato Turashvili on the topic of "Freedom"
On June 17, a meeting with Dato Turashvili on the topic of "Freedom" was held for the students of the "Leaders 'School" of the Informal Education Center of "Young Pedagogues Union".
The meeting with the writer was planned according to the wishes of the teenagers, however, they read the work "Generation of Jeans", after which they prepared questions.
The beginning of the meeting was dedicated to the mini-lecture. The writer introduced the teenagers to his definition of the concept of freedom, spoke about the Soviet Union as an evil regime, education as the main weapon of a free and successful country.
After the mini-lecture, the meeting continued between the teenagers and the writer in an interesting question-answer mode.