სტუმრად საწარმოში " ჩაის წარმოება"
10 ივნისს სსიპ ოზურგეთის მუნიციპალიტეტის სოფ. ნაგომრის „იდეებისა და მეწარმეობის ლაბორატორიის“ წევრები იმყოფებოდნენ ადგილობრივ საწარმოში " ჩაის წარმოება".
მოზარდები შეხვდნენ მეწარმე კახა ნაჭყებიას, რომელმაც მათ გააცნო, თუ რა გზა გაიარა კოოპერატივნა იდეის დაბადებიდან დღემდე. რა უნარებია საჭირო წარმატებული სამეწარმეო საქმიანობისთვის; მინი საწარმოს მუშაობის თავისებურებები; ეპსპორტისა და იმპორტის პრონციპები და სხვ.
ახალგაზრდებმა მოინახულეს ჩაის პლანტაცია და მონაწილეობა ჩაის კრეფის პროცესში.
საწარმოში ვიზიტი განხორციელდა პროექტების „უნარების გაძლიერება და დასაქმების ინოვაციური შესაძლებლობები საქართველოს რეგიონული განვითარებისთვის“ („Skill Building and Innovative Job Opportunities for Regional Development of Georgia“) და „უკეთესი მომავლისთვის“ ფარგლებში რომელსაც ახორციელებს საქართველოს სტრატეგიული კვლევების და განვითარების ცენტრი (CSRDG), ახალგაზრდა პედაგოგთა კავშირსა (YPU) და საქართველოს სამოქალაქო განვითარების ასოციაციასთან (GCDA) ერთად. პროექტების ფინანსური მხარდამჭერია ევროკავსირის დელეგაცია საქართველოში და გერმანული ფონდი „პური მსოფლიოს“. #CSRDG #YPU #SAGA #Skills4Jobs #brotfortheword

Visiting the enterprise "Tea Production"
On June 10, Members of Ozurgeti Municipality village Nagomri "Laboratory of Ideas and Entrepreneurship" visited the local enterprise "Tea Production".
The teenagers met entrepreneur Kakha Nachkebia, who introduced them to the way the cooperative has gone from the birth of the idea to the present day. What skills are needed for successful entrepreneurial activity; Peculiarities of working in a mini-enterprise; Principles of export and import, etc.
The young people visited the tea plantation and participated in the tea picking process.
The visit was made within the framework of the projects "Skill Building and Innovative Employment Opportunities for Regional Development of Georgia" ("Skill Building and Innovative Job Opportunities for Regional Development of Georgia") and "For a Better Future" implemented by the Georgian Center for Strategic Research and Development (CSRDG), Young Pedagogues (YPU) and the Georgian Civic Development Association (GCDA). The projects are financially supported by the EU Delegation to Georgia and the German Bread World Foundation. #CSRDG #YPU #SAGA # Skills4Jobs #brotfortheword