ტოლერანტობის და მრავალფეროვნების კვირეული
2020 წლის 16 ნოემბერს, ტოლერანტობის და მრავალფეროვნების კვირეულის ფრგლებში “ახალგაზრდა პედაგოგთა კავშირის” ახალგაზრდული ცენტრის წევრებმა თავინთ თემში მოხატეს კედელი, რომლის მიზანიც არის საზოგადოებას კიდევ ერთხელ შეახსენოს, რომ ჩვენ ყველანი ადამიანები ვართ და განსხვავება მხოლოდ ფორმაშია.
16 ნოემბერს მსოფლიო ტოლერანტობის საერთაშორისო დღეს აღნიშნავს. ეს დღე 1995 წლიდან UNESCO-ს ინიციატივით აღინიშნება და მისი მიზანი ტოლერანტობის შესახებ საზოგადოების ცნობიერების ამაღლებაა.
აქტივობა ორგანიზებულია "ტოლერანტობის, სამოქალაქო ცნობიერებისა და ინტეგრაციის მხარდაჭერის პროგრამის" [PITA] ფარგლებში, რომელიც ხორციელდება საქართველოს გაეროს ასოციაციის (UNAG) მიერ, აშშ-ს საერთაშორისო განვითარების სააგენტოს (USAID) ფინანსური მხარდაჭერით.

Week of Tolerance and Diversity
On November 16, 2020, during the Week of Tolerance and Diversity, members of the Young Teachers Union Youth Center painted a wall in their community to remind the public once again that we are all human beings and the only difference is in form.
November 16 marks the International Day for Tolerance. This day has been celebrated by UNESCO since 1995 and its goal is to raise public awareness about tolerance.
The activity is organized within the framework of the "Tolerance, Civic Awareness and Integration Support Program" [PITA], implemented by the United Nations Association of Georgia (UNAG) with the financial support of the United States Agency for International Development (USAID).