ციფრული ტექნოლოგიების პროგრესი და საქართველო
📣 2022 წლის 8 აპრილს, ლიდერთა სკოლისა და იდეებისა და მეწარმეობის ლაბორატორიების წევრები ესწრებოდნენ ლექციას თემაზე ციფრული ტექნოლოგიების პროგრესი და საქართველო, რომელსაც უძღვებოდა კომპიუტერული ინჟინერიის პროფესორი ნანა დიხამინჯია.
☑️ შეხვედრის თემები განსაზღვრული იყო მოზარდების ინტერესებიდან გამომდინარე და მოიცავდა შემდეგ საკითხებს: რა არის NFT, როგორ ვითარდება თამაშები შემეცნებითად, რას ნიშნავს მეტავერსის ინოვაცია და VR, რა არის მომავლის პროფესიები და როგორ ცვლის პროგრესი შესაძლებლობებს. ასევე, ყურადღება გამახვილდა თუ რა ზეგავლენას ახდენს განვითარებული ქვეყნების მიერ სწორად დაგეგმილი განათლების პოლიტიკა საზოგადოების ქცევაზე.
☑️შეხვედრის დასასრულს მოზარდებმა დასვეს მათთვის საინტერესო შეკითხვები და განსაზღვრეს სამომავლოდ შეხვედრის თემატიკა.

Progress of Digital Technologies and Georgia
On April 8, 2022, members of the School of Leaders and the Laboratories of Ideas and Entrepreneurship attended a lecture on the Advancement of Digital Technology and Georgia, led by Nana Dikhaminjia, Professor of Computer Engineering.
☑️ The topics of the meeting were defined in the interests of the adolescents and included the following questions: what is NFT, how do games develop cognitively, what does Metavers innovation and VR mean, what are the professions of the future and how does progress change opportunities? It also focused on the impact of well-planned education policies by developed countries on public behavior.
At the end of the meeting, the teenagers asked interesting questions and defined the topic of the future meeting.