ვორქშოფი პარტნიორი სკოლების წარმომადგენლებთან
🗓ამა წლის 13 ივნისს ა(ა)იპ „ახალგაზრდა პედაგოგთა კავშირის“ ორგანიზებით გაიმართა ვორქშოფი პარტნიორი სკოლების წარმომადგენლებთან. შეხვედრაში მონაწილეობას იღებდნენ ოზურგეთის მუნიციპალიტეტის სოფელების, კერძოდ, შემოქმედის, ნაგომრის, მერიის, კვირიკეთის, ნარუჯის, გურიანთისა და ჩოხატაურის მუნიციპალიტეტის სოფელ გუთურის სკოლის წარმომადგენლები.
📌📌თითოეული სკოლიდან ვორქშოფში ჩართული იყოს სკოლის დირექტორი, პედაგოგები, მშობელი და მოსწავლე.
📒შეხვედრის პირველ ნაწილში გაიმართა ორგანიზაციის მიერ ჩატარებული კვლევის - „გენდერული სოციალიზაციის პროცესში არაფორმალურ აქტივობებში გოგონებისა და ბიჭების ჩართულობაზე გავლენის მქონე ფაქტორების“ საბოლოო ანგარიშის პრეზენტაცია. განიხილული იქნა კვლევის ძირითადი მიგნებები, რასაც მოჰყვა განხილვა და დისკუსია.
📝სამუშაო შეხვედრის მეორე ნაწილში სკოლის წარმომადგენლებმა მოამზადეს სკოლის გენდერული პოლიტიკის დოკუმენტის სამუშაო ვერსია.
✅სამომავლოდ კი დაიგეგმა პროცესი იმგვარად, რომ ორგანიზაციის წარმომადგენლების ჩართულობითა და კონსულტირებით პარტნიორი სკოლები შეიმუშავებენ და დაამტკიცებენ სკოლის გენდერული პოლიტიკის საბოლოო დოკუმენტს. აღსანიშნავია, რომ ამგვარი დოკუმენტის შექმნა და დანერგვა პრეცენდენტულია ქართულ სკოლებში.

Workshop with representatives of partner schools
On June 13 of this year, a workshop with representatives of partner schools was organized by the A (A) IP "Young Pedagogues' Union". The meeting was attended by representatives of the villages of Ozurgeti Municipality, in particular, Shemokmedi, Nagomri, Meria, Kviriketi, Naruja, Gurianta and Chokhatauri Municipality, Guturi village school.
Involve the school principal, teachers, parent and student in the workshop from each school.
In the first part of the meeting, the final report of the research conducted by the organization - "Factors influencing the involvement of girls and boys in informal activities in the process of gender socialization" was presented. The main findings of the study were discussed, followed by discussion and discussion.
In the second part of the workshop, school representatives prepared a working version of the school gender policy document.
For the future, the process is planned in such a way that with the involvement and consultation of the representatives of the organization, the partner schools will develop and approve the final document of the school gender policy. It should be noted that the creation and implementation of such a document is a precedent in Georgian schools.