მოქალაქეთა საარჩევნო ცნობიერების ამაღლება
📢 2020 წლის 3 ოქტომბერს, "ახალგაზრდა პედაგოგთა კავშირის" ახალგაზრდული ცენტრის წევრებმა ჩაატარეს ტრენინგი მოქალაქეთა საარჩევნო ცნობიერების ამაღლების თემაზე.
შეხვედრაზე განხილული იყო არჩვნების ჩატარების ფორმატი, წესები და რეგულაციები, არჩევნებში მონაწილეობის მნიშვნელობა და დეზინფორმაციის გავლენა საარჩევნო პროცესებზე.
ტრენერები მონაწილეობდნენ ტრენერთა ტრენინგში რომელიც განხორციელდა საქართველოს ცენტრალური საარჩევნო კომისისა და გაეროს ასოციაციის მიერ.
📌 შეხვედრა ორგანიზებულია "ტოლერანტობის, სამოქალაქო ცნობიერებისა და ინტეგრაციის მხარდაჭერის პროგრამის" [PITA] ფარგლებში, რომელიც ხორციელდება საქართველოს გაეროს ასოციაციის (UNAG) მიერ, აშშ-ს საერთაშორისო განვითარების სააგენტოს (USAID) ფინანსური მხარდაჭერით.

Raising citizens' electoral awareness
📢On October 3, 2020, members of the Youth Center of the Young Pedagogues 'Union conducted a training on raising citizens' electoral awareness.
The format of the elections, rules and regulations, the importance of participating in the elections and the impact of disinformation on the electoral process were discussed at the meeting.
The trainers participated in a training of trainers conducted by the Central Election Commission of Georgia and the United Nations Association.
📌 The meeting is organized within the framework of the "Tolerance, Civic Awareness and Integration Support Program" [PITA], implemented by the United Nations Association of Georgia (UNAG) with the financial support of the United States Agency for International Development (USAID)