“რა არის საჯარო მმართველობა”
“ახალგაზრდა პედაგოგთა კავშირის” ორგანიზებით 2020 წლის ივნისიდან ხორციელდება პროექტი “რა არის საჯარო მმართველობა”, რომელიც რამდენიმე ეტაპს მოიცავდა.
✔️ პირველი ეტაპი მოიცავდა სალექციო კურსს, რომელსაც ოზურგეთის მუნიციპალიტეტის მასშტაბით ესწრებოდა 25-ამდე ახალგაზრდა. ლექციები მიმდინარეობდა ონლაინ რეჟიმში და კურსის დასასრულს მონაწილეებს გადაეცათ სერთიფიკატები.
✔️ მეორე ეტაპზე მომზადდა საინფორმაციო ბუკლეტები ოზურგეთის მუნიციპალიტეტის ელექტრონულ სერვისებზე, რომელიც გავრცელდა ოზურგეთის სხვადასხვა სოფლებში.
✔️ ასევე, პროექტის ფარგლებში მომზადდა ვებ გვერდის მომხმარებელთა კვლევის კითხვარი უკუკავშირისთვის.
✔️ პროექტი განხორციელდა „გურიის, იმერეთისა და რაჭა -ლეჩხუმის სამოქალაქო საზოგადოების ორგანიზაციების საერთო ფორუმი სახელმწიფო მმართველობის რეფორმის საგზაო რუკის მონიტორინგისთვის“ ფარგლებში, რომელიც ხორციელდება ევროკავშირის მხარდაჭერით.

"What is Public Governance"
The Young Pedagogues Union has been implementing the project "What is Public Governance" since June 2020, which included several stages.
✔️ The first stage included a lecture course attended by up to 25 young people from all over Ozurgeti Municipality. The lectures were conducted online and at the end of the course the participants were awarded certificates.
✔️ In the second stage, information booklets were prepared on e-services of Ozurgeti Municipality, which were distributed in different villages of Ozurgeti.
✔️ Also, a project user feedback questionnaire was prepared for feedback within the project.
✔️ The project was implemented within the framework of the EU-supported “General Forum of Civil Society Organizations of Guria, Imereti and Racha-Lechkhumi to Monitor the Roadmap for Public Administration Reform”, which is implemented with the support of the European Union.