საინფორმაციო შეხვედრები პარტნიორი სკოლების მოზარდებთან
“ახალგაზრდა პედაგოგთა კავშირის“ ინიციატივით გურიის 8 საჯარო სკოლაში „იდეების ლაბორატორიების“ ფუნქციონირება დაიწყო.
✔️ პირველ ეტაპზე საინფორმაციო შეხვედრები სკოლის ფიზიკურ სივრცეში მოეწყო, ხოლო სამუშაო შეხვედრები დისტანციურ რეჟიმში მიმდინარეობს.
📌 ორგანიზაციის პარტნიორ საჯარო სკოლებში შეიქმნა ახალი პლატფორმა, რომელიც მიმართულია მოზარდების სამოქალაქო ჩართულობის ხელშეწყობისთვის.
💡იდეების ლაბორატორიის კონცეფცია დემოკრატიული ღირებულებების, სამოქალაქო მონიტორინგისა და ადვოკატირების უნარ–ჩვევების პრაქტიკული მაგალითებით სწავლებას ეფუძნება.
📌 შეხვედრებზე გაიმართა მსჯელობა მოზარდების როლზე სასკოლო ცხოვრების გამრავალფეროვნების პროცესში. ასევე, განხილულ იქნა იდეების ლაბორატორიის წევრების ინდივიდუალური ინტერესები და საჭიროებები.

Information meetings with partner schools adults
By the initiative of the Young Pedagogues Union, "idea laboratories" started functioning in 8 public schools in Guria.
In the first stage, information meetings were held in the physical space of the school, while workshops are held remotely.
A new platform has been set up in the organization's partner public schools to promote civic engagement of adolescents.
The concept of the Idea Lab is based on the teaching of democratic values, civic monitoring and advocacy skills with practical examples.
During the meetings were discussed the role of adolescents in the process of diversifying school life. Also, the individual interests and needs of the members of the Ideas Lab were discussed.