საჯარო დებატები რეზოლუციაზე: სახელმწიფო ვალდებულია უზრუნველყოს მეწარმეობის განვითარებისთვის შესაბამისი გარემო
📢 2022 წლის 20 აპრილს, ახალგაზრდა პედაგოგთა კავშირის ლიდერთა სკოლის ორგანიზებით ქ. ოზურგეთის ტექნოპარკში გაიმართა საჯარო დებატები რეზოლუციაზე:
სახელმწიფო ვალდებულია უზრუნველყოს მეწარმეობის განვითარებისთვის შესაბამისი გარემო.
☑️ დებატებში მონაწილეობდნენ ახალგაზრდა პედაგოგთა კავშირის ლიდერთა სკოლის მოსწავლეები, ასევე, სოფლის მეურნეობის სამინისტორის რეგიონული სამმართველოს უფროსი თეა კუპრაძე და ახალგაზრდა პედაგოგთა კავშირის სწავლებისა და დასაქმების ცენტრის კოორდინატორი/მეწარმე სოფო ვასაძე.
🔘 ლიდერთა სკოლის მიმდინარე ეტაპის სასწავლო სილაბუსი მეწარმეობის თემას ეხება. მოზარდებმა, მიიღეს ინფორმაციები მეწარმეობის ფაზების და ეტაპების შესახებ. კერძოდ: ბაზრის კვლევა, საგადასახადო სისტემები, ბიუჯეტირების პროცესი, მოთხოვნა მიწოდების გავლენები ფასები ცვლილებებთან მიმართებაში და სხვ.
⚪️ აღნიშნული დებატები ემსახურება თემის პოპულარიზაციას და საზოგადოების ინფორმირებას მეწარმოების განვითარების სახელმწიფო პოლიტიკის შესახებ.
წარმოდგენილი იყო ორი პოზიცია. დამსწრე აუდიტორიას ჰქონდა შესაძლებლობა დაეფიქსირებინა საკუთარი მოსაზრებები სამეწარმეო გარემოს ფორმირების პროცესში არსებულ გამოწვევებსა და პოზიტიურ შედეგებთან დაკავშირებით.

Public debate on the resolution: The state is obliged to provide an appropriate environment for the development of entrepreneurship
On April 20, 2022, a public debate on the resolution was organized by the School of Leaders of the Young Pedagogues Union in Ozurgeti Technopark:
The state is obliged to provide an appropriate environment for the development of entrepreneurship.
Students of the School of Leaders of the Young Pedagogues Union, as well as Tea Kupradze, Head of the Regional Division of the Ministry of Agriculture, and Sopho Vasadze, Coordinator / Center for Training and Employment of the Young Pedagogues Union, participated in the debate.
The current syllabus of the School of Leaders deals with the topic of entrepreneurship. Adults, received information about the phases and stages of entrepreneurship. In particular: market research, tax systems, budgeting process, demand supply impacts, prices in relation to changes, etc.
These debates serve to popularize the topic and inform the public about the state policy of entrepreneurship development.
Two positions were presented. Attendees had the opportunity to express their views on the challenges and positive outcomes in the process of forming an entrepreneurial environment.