ტრენინგი გურიის, ქვემო ქართლისა და კახეთის რეგიონების პარტნიორი სკოლების წარმომადგენელი ფასილიტატორებისთვის
8, 9 და 12 ივლისს „ახალგაზრდა პედაგოგთა კავშირის“ წარმომადგენლების ფასილიტაციით ჩატარდა სამდღიანი ტრენინგი გურიის, ქვემო ქართლისა და კახეთის რეგიონების პარტნიორი სკოლების წარმომადგენელი ფასილიტატორებისთვის, რომლებიც სექტემბრიდან უხელმძღვანელებენ მეწარმეობისა და კარიერული განვითარების კლუბებს.
ტრენინგის მიზანს სასწავლო სილაბუსის მეორე და მესამე მოდულების გაცნობა და მონაწილეების ფასილიტაციის უნარ-ჩვევების გაძლიერება წარმოადგენდა.
აღნიშნული მოდულებში განხილულია ისეთ მნიშვნელოვანი საკითხები როგორებიცაა მეწარმეობა მოგების მიზნით და მეწარმეობა სოციალური მიზნებით
მეწარმეობისა და კარიერული განვითარების კლუბების მუშაობა დაეფუძნება „ახალგაზრდა პედაგოგთა კავშირის“ მიერ მომზადებულ სასწავლო სილაბუსს.
საჯარო სკოლებში მეწარმეობისა და კარიერული განვითარების კლუბების შექმნის მიზანია, რეგიონებში მცხოვრებმა ბავშვებმა განივითარონ კარიერული მართვისა და მეწარმეობის უნარ-ჩვევები.
ტრენინგი ჩატარდა ევროკავშირისა (EU) და „პური მსოფლიოსთვის“ (Brot) ფინანსური მხარდაჭერით პროექტის „უნარების გაძლიერება და დასაქმების ინოვაციური შესაძლებლობები საქართველოს რეგიონული განვითარებისთვის“ („Skill Building and Innovative Job Opportunities for Regional Development of Georgia“) ფარგლებში, რომელსაც ახორციელებს საქართველოს სტრატეგიული კვლევების და განვითარების ცენტრი (CSRDG), ახალგაზრდა პედაგოგთა კავშირსა (YPU) და საქართველოს სამოქალაქო განვითარების ასოციაციასთან (GCDA) ერთად.

Training for the facilitators from the partner schools of Guria, Kvemo Kartli and Kakheti regions
On July 8, 9 and 12, with the facilitation of the representatives of the Young Pedagogues' Union, a three-day training was held for the facilitators from the partner schools of Guria, Kvemo Kartli and Kakheti regions, who will lead the Entrepreneurship and Career Development Clubs from September.
The aim of the training was to get acquainted with the second and third modules of the training syllabus and to strengthen the facilitation skills of the participants.
These modules address important issues such as for-profit entrepreneurship and social entrepreneurship.
The work of the Entrepreneurship and Career Development Clubs will be based on a syllabus prepared by the Young Teachers' Union.
The goal of establishing entrepreneurship and career development clubs in public schools is to help children living in the regions develop career management and entrepreneurship skills.
The training was conducted with the financial support of the European Union (EU) and Bread for the World (Brot) in the framework of the project "Capacity Building and Innovative Employment Opportunities for Regional Development of Georgia", which is carried out by Georgia Strategic Studies And the Development Center (CSRDG), the Young Pedagogues Union (YPU) and the Georgian Civic Development Association (GCDA).