ახალგაზრდული ინიციატივების კონკურსში დაფინანსებული პროექტის "ქალთა უფლებები ჩვენს ირგვლივ" ფარგლებში გურიანთის საჯარო სკოლაში შემაჯამებელი ღონისძიება ჩატარდა.
განმახორციელებელი გუნდის წევრებმა შეხვედრაზე შეაჯამეს მატ მიერ განხორცილებული აქტივობები, გამოავლინეს კონკურსის გამარჯვებულები და დამსწრე აუდიტორიას გადასცეს პროექტის ფარგლებში მომზადებული საინფორმაციო ბუკლეტები და მაისურები გენდერის თემატიკაზე.
შეხვედრას ესწრებოდა სკოლის ადმინისტრაციისა და სასკოლო თემის წარმომადგენლები, ასევე ტრენინგ კურსში მონაწილე მოზარდები, რომლებიც მონაწილეობდნენ თანატოლგანმანათლებელთა სესიებში გენდერული თანასწორობის საკითხებზე.
მიკრო გრანტი განხორციელდა პროექტის „ქალების ძალა – ეკონომიკური და პოლიტიკური მონაწილეობა ინკლუზიური საზოგადოებისთვის საქართველოში” რომელსაც ახორციელებს ,,ქალები საერთო მომავლისთვის” პარტნიორობით ადგილობრივ ორგანიზაციებთან „ქალთა ფონდი საქართველოში“, „ქალი და რეალობა“, „ახალგაზრდა პედაგოგთა კავშირი“, „პანკისის ქალთა საბჭო“ და „რაჭის სათემო ორგანიზაცია“ თანამშრომლობით. პროექტის ფინანსური მხარდამჭერია ევროკავშირი საქართველოსთვის.

A concluding event was held at Gurianti Public School
A concluding event was held at Gurianti Public School within the framework of the project "Women's Rights Around Us" funded by the Youth Initiatives Competition.
Implementing team members summarized the activities carried out by them at the meeting, identified the winners of the competition and handed over information booklets and T-shirts on gender issues prepared within the project to the audience.
✔️ The meeting was attended by representatives of the school administration and the school community, as well as adolescents who participated in a training course on gender equality issues in peer sessions.
📌 Micro grant was implemented in the project "Women's Power - Economic and Political Participation for an Inclusive Society in Georgia" implemented by "Women for a Common Future" in partnership with local organizations "Women's Fund in Georgia", "Women and Reality", "Young pedagogues Union", "Pankisi Women's Council In cooperation with "Racha Community Organization". The project is financially supported by the European Union for Georgia.