შეხვედრა წარმატებულ, ადგილობრივ საწარმოებში
ლიდერთა სკოლაში და იდეებისა და მეწარმეობის ლაბორატორიებში სასწავლო სილაბუსი მოზარდებში სამეწარმეო უნარ-ჩვევების განვითარებას ისახავს მიზნად.
მიმდინარე თემები მოიცავს პიროვნული განვითარების ხელშეწყობას და თვითდასაქმებისთვის საჭირო უნარების ჩამოყალიბებას.
ლიდერთა სკოლის, იდეებისა და მეწარმეობის ლაბორატორიების წევრების მონაწილეობით დაიგეგმა შეხვედრა წარმატებულ, ადგილობრივ საწარმოებში მენაბდის მარანში და სკიჯის სახლში.
დაკა ბერძენიშვილმა და ვახუშტი მენაბდემ საკუთარ სამეწარმეო პრაქტიკაზე დაფუძნებით მოზარდებთან ერთად განიხილეს განვითარების ის ეტაპები, რომელიც გაიარეს იდეის ფორმირებიდან საწარმოს ჩამოყალიბებამდე. ასევე, ყურადღება გამახვილდა რისკების მენეჯმენტზე, ბიზნეს კონცეფციის განსაზღვრაზე, ფონდების მოძიებაზე, და სხვ.
თეორიულ ინფორმაციასთან ერთად მეწარმეობის პრაქტიკული მაგალითების გაცნობა მნიშვნელოვანია მოზარდების ინტერესების განსაზღვრის და ინოვაციური იდეების გენერირების პროცესში.

Meeting in successful, local enterprises
The syllabus in Leadership School and Ideas and Entrepreneurship Laboratories aims to develop entrepreneurial skills in adults.
Current topics include promoting personal development and developing the skills needed for self-employment.
A meeting was planned with the participation of members of the School of Leaders, Ideas and Entrepreneurship Laboratories at successful, local enterprises in the Menabde Cellar and Skiji House.
☑️ Daka Berdzenishvili and Vakhushti Menabde, based on their own entrepreneurial practice, discussed with the adults the stages of development that went through from the formation of the idea to the establishment of the enterprise. Also, the focus was on risk management, business concept definition, fundraising, and more.
Familiarity with practical examples of entrepreneurship along with theoretical information is important in identifying the interests of adolescents and generating innovative ideas.