ტრენინგი გენდერული თანასწორობის საკითხებთან დაკავშირებით
📣 ახალგაზრდული ინიციატივების კონკურსში დაფინანსებული პროექტის "თანატოლგანმანათლებლების" ფარგლებში ჩატარდა მორიგი ტრენინგი, რომელიც მიზნად ისახავდა გენდერული თანასწორობის საკითხების შესახებ ინფორმირებულობის დონის გაზრდას მოზარდებში.
☑️ შეხვედრა ჩატარდა სოფ. ჩაისუბნის და სოფ. შუა ამაღლების საჯარო სკოლის მოსწავლეების აქტიური ჩართულობით.
☑️ მოზარდებმა მონაწილეობა მიიღეს ვიქტორინაში და გუნდურ აქტივობებში. გამოავლინდა გამარჯვებულები და გადაეცათ ფასიანი პრიზები.
📌 მიკრო გრანტი განხორციელდა პროექტის „ქალების ძალა – ეკონომიკური და პოლიტიკური მონაწილეობა ინკლუზიური საზოგადოებისთვის საქართველოში” რომელსაც ახორციელებს ,,ქალები საერთო მომავლისთვის” პარტნიორობით ადგილობრივ ორგანიზაციებთან „ქალთა ფონდი საქართველოში“, „ქალი და რეალობა“, „ახალგაზრდა პედაგოგთა კავშირი“, „პანკისის ქალთა საბჭო“ და „რაჭის სათემო ორგანიზაცია“ თანამშრომლობით. პროექტის ფინანსური მხარდამჭერია ევროკავშირი საქართველოსთვის.

Another training was conducted within the framework of the project "Peer Educators" funded in the Youth Initiatives Competition, which aimed to increase the level of awareness on gender equality issues among adolescents.
The meeting was held in the village. Chaisubani and the Shua amagleba village. With the active involvement of middle school public school students.
. Adults participated in quizzes and team activities. Winners were revealed and prizes were awarded.
Micro grant was implemented in the project "Women's Power - Economic and Political Participation for an Inclusive Society in Georgia" implemented by "Women for a Common Future" in partnership with local organizations "Women's Fund in Georgia", "Women and Reality", "Young pedagogues Union", "Pankisi Women's Council In cooperation with "Racha Community Organization". The project is financially supported by the European Union for Georgia.